Oddílová základna

Adresa chaty

Ochozy č.p. 62
Bílavsko
76861 Bystřice pod Hostýnem -> odkaz na mapu

Závazné pokyny pro návštěvníky základny

oddílová základna TOM Pawnee v Ochozech
Oddílová základna TOM Pawnee v Ochozech

Základna TOM Pawnee v Ochozech u Bílavska u Bystřice pod Hostýnem je bývalá hájenka, která stojí na mýtině uprostřed lesa. Vede k ní zpevněná asfaltošotolinová cesta. Vjezd motorových vozidel je povolen jen uživatelům základny. Kapacita celoročně používaného objektu je 25 osob.

foto
tábořiště Ochozy

Přes léto u základny stojí vybavené tábořiště s 25 podsadovými stany, zastřešenou jídelnou, táborovým kruhem, umývárkou a sprchou. Kapacita tábořiště je 50 osob v podsadových stanech. U objektu je vlastní studna s užitkovou vodou, pitná voda se dováží na víkendovky v plastových barelech a kanystrech. Tábory jsou zásobovány 800 litrovou cisternou za traktor. Objekt není napojený na elektřinu, ale je možné ho napojit na elektrocentrálu, kterou lze po dohodě zapůjčit. Ke svícení se pak používají plynové a petrolejové lampy nebo solární LED světla. Vytápění objektu je zajištěno ústředním topením s centrálním kotlem na tuhá paliva, ve společenské místnosti jsou krbová kamna.

V přízemí objektu je vstupní chodba, vybavená kuchyň, spíž, velká společenská místnost, sklad a kotelna s dřevárkou, v patře je chodba a dvě místnosti na spaní. Malá místnost je vybavena 5-ti lůžky, ve větší jsou dřevěné palandy s matracemi pro 20 osob.

Popis přístupové cesty

Z Bystřice pod Hostýnem směrem na Holešov nebo Kroměříž, po 2 km dojedete do obce Bílavsko. První odbočkou směrem vpravo mezi domy (naproti odbočky je autobusová zastávka a hospoda), dále po nové asfaltové cestě do údolíčka, tam přes potok, za potokem vlevo, dále po zpevněné cestě, na mírný horizont a vlevo dolu, směrem k hájence na kraji lesa. Kolem hájenky do lesa a po 300 m dorazíte na palouk uprostřed lesa, na kterém stojí základna.

Vybavení základny

foto

Základna je dostatečně vybavena na celoroční provoz. V kuchyni je plynový kuchyňský sporák, dvě profi plynové kostky, kuchyňská linka se dřezem a pracovní stoly. V kuchyni je dostatečné množství nádobí, hrníčků, příborů nožů a dalšího kuchyňského vybavení včetně velkých hrnců, várnic a nádob na pitnou vodu. Spižírna je vybavena regály na potraviny a velké kuchyňské nádobí. Ve společenské místnosti je velký jídelní stůl pro 16 osob, dva gauče, volné skříně na programové a osobní věci a krbová kamna.

Ve skladu je velký botník. V kotelně je kotel na tuhá paliva viadrus M, skříň na nářadí a nejnutnější zásoba paliva. Místnosti v patře jsou vybaveny poschoďovými palandami s matracemi, postelemi, stolkem a volnými skříňkami na osobní věci uživatelů. Před objektem je zastřešená jídelna s lavicemi a stoly pro 50 osob a vojenská kuchyně, ve které je možné vařit především v době letních táborů. V těsné blízkosti objektu je trávník, na němž stojí stany, pod objektem travnaté hřiště rozměrově vhodné na volejbal. Ve vzdálenosti 50 m od objektu jsou 4 suché WC. Součástí vybavení základny je i nářadí, pily a sekery.

Užitková voda se v průběhu letních táborů čerpá ze studny ponorným čerpadlem do zásobníku a odtud samospádem zásobuje umývárku a sprchu. Přes rok je k dipozici jen ruční pumpa na studni.

foto
ohniště

Cena pronájmu

Mimo letní prázdniny 60 Kč/osobu/noc (minimálně však 750,- Kč/noc) – v ceně je petrolej, pitná voda, plyn. Navíc se platí spotřeba benzínu v EC. Dřevo si musí uživatelé připravit v rámci pobytu. Do začátku tam je vždy zásoba připravená, ale před odjezdem se musí doplnit.

Cena pronájmu vybavené táborové základny je 1500 Kč za den pronájmu. K této pevné ceně se dále připočítávají náklady spotřebního materiálu (plyn, dovoz pitné vody, petrolej, stínítka, punčošky na plynovou lampu apod.) a cena za půjčení speciálního vybavení jako je elektrocentrála, sportovní vybavení nebo třeba plynový gril.

Objednávka pobytu

Pokud máte zájem o ubytování na naší základně, nalezněte si volný termín v kalendáři a napište e-mail správci základny – Zdeněk Rolinc zrolinc@volny.cz. Nezapomeňte specifikovat kontaktní osobu, začátek a konec pobytu.